A Kreativitás Útja

A kreativitás és az írás nálam egy ideje teljesen összefonódtak. Azt vettem észre, hogy kis, fénylő pontokként jelennek meg a fejemben a gondolatok és muszáj összekötnöm, majd megírnom őket. Sokáig ez egy izgalmas játék volt. Aztán kiderült, hogy rengeteget tudok ezzel másoknak segíteni.

A téma szinte mindegy. Amit mélységében megértek, azt átlátom és bármivel össze is kötöm, megtalálom a kreatív kapcsot. A rendszerezett írás ezt egy új szintre emelte.

Sokáig azt hittem, hogy a kreatív gondolkodás egy adottság, születéskor kapott tehetség. Aztán rájöttem, hogy ez nem teljesen igaz és a legjobb, hogy bármikor fejleszthető. Nagy mértékben összefügg az önismerettel is…mint sok minden más.

A kreatív blokkok feloldásában, gondolatok rendszerezésében, kreatív gondolkodás fejlesztésében segítek neked, ha:

  • úgy érzed elakadtál az életedben, elfogyott vagy sosem volt igazán jelen a kreatív energia benned,
  • újratervező vagy, az alkalmazotti létben a kiégés szélén állsz és változtatnál, de nem tudod hogyan és merre indulj, azt viszont érzed, hogy nem lehet “csak ennyi” az élet
  • vállalkozol, de nem vagy biztos benne, hogy a megfelelő úton vagy, keresed a hangodat, jövőképedet
  • egyszerűen nem találod a poszt ötleteket a vállalkozásodban és tehernek, kínszenvedésnek éled meg, hogy miről írj, mi lenne igazán önazonos

Történeteken keresztül érezzük, ismerjük meg egymást. A kreatív ötletekre és megoldásokra kapjuk fel a fejünket és ez vezet a vállalkozói szellemhez is. Akarod tudni hogyan?


A KREATIVITÁS ÉS ÍRÁSKÉSZSÉG FEJLESZTHETŐ, EZ NEM LEHET KIFOGÁS.
1 hónapos program az önazonos, inspiráló, természetes hangvételű szövegekért, kreativitásod fejlesztéséért és saját magadért.


Egy ideje kutatom, hogy mitől jó egy írás?! Hogyan írok én? Miért érdekes egy szöveg? Mi köti le a figyelmet? Hogyan születik meg a gondolatok láncolata? Hogy jön ehhez a kreativitás és vajon miért nincs mindenkinek. Vagy van?

Nem a tankönyvi példák, már kitalált módszerek érdekelnek, hanem az, hogy hol veszítjük el a bennünk rejlő, velünk született kreatív energiát – és ezáltal a magunkba vetett bizalmat – és ezt hogyan lehet visszaállítani. Spirituálisan és tudományosan egyaránt.

Az írás is művészet.
A művészet kreativitás.
A kreativitás pedig teremtés.

És tovább megyek. A kreativitás olyan komplex készségek, hozzáállás és cselekvés, ami szorosan kapcsolódik a fantáziához, innovációhoz és a vállalkozói szellemhez.

A fantázia kreativitáshoz vezet.
A kreativitás innovációhoz.
Az innováció pedig vállalkozói szellemhez.

Honnan jönnek az ötletek és miért tud valaki több pontot összekötni a fejében, mint más? Miért veszi észre egyikünk, hogy minden egy poszt ötlet? És miért nem látja a másik?

Miért tud valaki egy sztorit érdekesen és viccesen elmesélni és miért nyögvenyelős az, ha le kell írnia? Miért áll elő egyikünk folyamatosan egy újító ötlettel és miért nem látja ezt a másik?

Mi bajunk van az írással, gondolatok megfogalmazásával és hol veszítjük el a kedvünket ahhoz, hogy egy füzetbe/billentyűzetbe mélyedve írjunk? Vagy hol NEM kapjuk meg azt az alapvető tudást, hogy mire jó ez az egész és minek, hogyan foglalkozzunk vele? Miért nem alaptantárgy az iskolában a kreatív gondolkodás és miért érdek még mindig az uniformizálás?

Fejleszthetjük magunkban a kreativitást és az írás készségét? Vagy hagyjuk az egészet, mert ezek adottságok?

Erről szól ez a program. Az összetevői nagyon egyszerűek: tudatos megfigyelés, motivációnk felkutatása, értékek, vízió, belső monológjaink meghallgatása, önreflexió, természetesség, kreatív blokkok feloldása, humorral és őszinteséggel, bátorsággal fűszerezve.

Más nem kell! Ha tudsz beszélni, akkor írni is tudsz! Csak sajnos eltűnt az oktatási rendszer süllyesztőjében a kedved, önbizalmad, hited, motivációd, kreativitásod.

De most visszaszerezheted! Érdekel, hogy hogyan?


Ha elhiszed, hogy a kreativitás fejleszthető. Ha szeretnél önazonos, inspiráló, természetes hangvételű szövegeket írni és közben lebontani a kreatív blokkjaidat, akkor beszélgessünk egyet. Aztán vágjunk bele!

Az 1 hónapos közös munka alatt megérted majd, hogy hogyan tudod a motivációdat feltérképezni, a kreativitásodat fejleszteni és tudatosságod emelésével egyre több apró, kis fénylő pontot összekötni az agyadban.

Mire jó ez?
Ha az önismeret motivál, akkor arra.
Ha vállalkozó vagy és kifogyhatatlan témákat, ötleteket keresel és íráskészséget fejlesztenél, akkor arra. Mert a kettő összefügg.
A vállalkozói lét egy végeláthatatlan önismereti utazás.

„A vállalkozók sokkal többet tesznek annál, mint ami lehetségesnek tűnik, mégpedig sokkal kevesebből, mint ami lehetségesnek látszik.” – a Stanford Egyetem Technológiai Vállalkozási Programjának filozófiája.

Magadra ismertél?